VYPRODÁNO - Feminismus pro 99 %. Manifest / Cinzia Arruzza, Tithi Bhattacharya, Nancy Fraser

VYPRODÁNO - Feminismus pro 99 %. Manifest / Cinzia Arruzza, Tithi Bhattacharya, Nancy Fraser

Cinzia Arruzza, Tithi Bhattacharya, Nancy Fraser

Cena: 0 Kč | 92 stran


V nakladatelství Neklid v listopadu 2020 vyšla kniha autorek Cinzia Arruzza, Tithi Bhattacharya a
Nancy Fraser s názvem Feminismus pro 99 procent. Manifest.

„Cenově nedostupné bydlení, mzdy na hranici chudoby, zdravotní péče, klimatická změna, policejní kontroly hranic: tyto problémy nepatří k obvyklým feministickým tématům. Nepostihují však drtivou většinu žen na celém světě? Manifest, jehož inspirací je nová vlna globálního feministického aktivismu, přichází s jednoduchou a zároveň mocnou výzvou: feminismus nezačíná ani nekončí tím, že budou ženy zastoupené na vedoucích místech ve společnosti. Musí naopak začít těmi zdola a bojovat za svět, který si tyto ženy zaslouží. A to znamená zaměřit se na kapitalismus. Feminismus musí být antikapitalistický, ekosocialistický a antirasistický. Toto je manifest pro 99 procent.“

Cinzia Arruzza je profesorka filozofie na New School for Social Research. Byla jednou z hlavních organizátorek Mezinárodní stávky žen v USA a je členkou redakčního kolektivu Viewpoint Magazine.

Tithi Bhattacharya je profesorka a ředitelka Globálních studií na Purdue University. Byla jednou z hlavních organizátorek Mezinárodní stávky žen v USA a je v redakční radě International Socialist Review.

Nancy Fraser je profesorka filozofie a politiky na New School for Social Research a hlasitá podporovatelka Mezinárodní stávky žen, která přišla s termínem „feminismus pro 99 procent“.

ISBN 978-80-907562-5-0, brožované, 92 stran, překlad «Feminism for the 99 %. A Manifesto.», 2019