Anarchie tady a teď. Antiautoritářská politika od praxe k teorii / Uri Gordon

Anarchie tady a teď. Antiautoritářská politika od praxe k teorii / Uri Gordon

Uri Gordon

Cena: 295 Kč | 309 stran


Anarchistická politika je v jádru těch nejživějších a nejradikálnějších sociálních hnutí současnosti. Anarchistické skupiny a sítě šíří étos přímé akce, nehierarchického organizování a emancipace, at již ve squatech, sociálních centrech či komunitních zahradách nebo při sabotážích a bouřlivých blokádách summitů elitních institucí a nově definují povahu revolučního boj pro 21. století.

Uri Gordon nás přiměl podívat se na anarchistické hnutí novýma očima a nutí nás zpochybňovat naše nejzákladnější předpoklady, přímo se dotýká našich nejbolestivějších dilemat a otevírá nám nové možnosti volby a porozumění.
Starhawk, spisovatelka a aktivistka ukotvena ve feminismu, environmentalismu, anarchismu a hnutí za sociální spravedlnost

Kniha Anarchie tady a teď je fascinujícím, detailním pohledem na praxi a teorii současného anarchismu. Uri Gordon vychází ze svých aktivistických zkušeností, z rozhovorů, diskusí a rozsáhlého výběru nejnovější literatury, aby prozkoumal aktivity, prostředí a témata, které formují současné výbušné antiautoritářské obrození. Kniha Anarchie tady a teď se rovněž věnuje některým z debat, která hýbou současným hnutím a využívá teorii založenou na praxi k tomu, aby provokativním způsobem  rozvířila anarchistickou diskusi o vedení, násilí, technologii a nacionalismu.

Tato kniha je ideální pro každého, kdo hledá svěží, informovaný a kritický pohled na anarchismus jako na vyspělou a dynamickou politickou sílu ve věku globalizace.

Neuvěřitelně důkladná a promyšlená kniha.
Judith Butler, filosofka a feministka, autorka knih Rámce války a Závažná těla

Přeložil Kryštof Herold.

ISBN 978-80-908247-6-8, brožovaná, 11x18 cm