Bini Adamczak: Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak

Bini Adamczak: Komunismus (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinakV nakladatelství Neklid v květnu 2018 vyšla kniha Bini Adamczak KOMUNISMUS (nejen) pro děti aneb jak vše bude jednou jinak 

«Kapitalismus je dnes na celém světě a jmenuje se kapitalismus proto, že znamená nadvládu kapitálu. To je něco jiného než nadvláda kapitalistek nebo nadvláda kapitalistické třídy. V kapitalismu jsou sice ještě lidé, kteří mají větší slovo než jiní, ale už neexistuje žádná královna, která by stála na vrcholu společnosti a mohla všem rozkazovat. Když už to nejsou lidé, kteří vládnou nad lidmi, kdo tedy vládne? – Jsou to věci.» 

*** 

«Lze po ztroskotaných pokusech ve dvacátém století uskutečnit komunistickou společnost a odpovídat mlčením na otázku, jak by měl komunismus vypadat a jaký by měl být? Může existovat vztah ke komunismu motivovaný bez ohledu na dějiny, přes hradby generací iluzí bezprostředního, nezašpiněného a nedotčeného přístupu k nějakému původnímu Marxovu textu?»

ISBN 978-80-270-3965-4, brožované, 92 stran, překlad německého 4. přepracovaného vydání «Kommunismus. Kleine Geschichte, wie es endlich anders wird»

Objednávky: Kosmas

Distra: kontaktní formulář